Skip to content

COLOR YOURSELF PICTURES

Boyama Sayfası Atölyesi 

Danimarka’nın ünlü sanatçılarının çizimleriyle sen de bir günlüğüne renkli boyama atölyesinde sanatçı olabilirsin.

Hadi gel ve en sevdiğin çizimi renklendir! 

  1. Çizimleri yapan Danimarkalı sanatçılar hakkında bilgi edinebilirsin.
  2. İstediğin gibi boyayacağın bir çizimi seçebilirsin. Beğendiğin renklerde boyayabilirsin.
  3. Çizimini bir arkadaşına, annene veya babana verebilir veya evde kendi odana asabilirsin.

Boyama sayfalarını ücretsiz görüntüleyebilir, indirebilirsin.

Bardur Oskarsson

TR | Bardur Oskarsson Faroeli bir çocuk kitapları yazarı, illüstratör ve sanatçıdır. Oskarsson’un kitapları birçok ödül kazanmıştır ve Danca, Norveççe, İzlandaca, Almanca, Fransızca ve  Çekçeye çevrilmiştir. Çocukken çizim yapmaya başlayan sanatçı ve dördünü kendisi yazdığı 11 kitabı resimlemiştir.

EN | Bardur Oskarsson is a Faroese children’s books author, illustrator and artist. Oskarsson’s books have won several awards and have been translated into Danish, Norwegian, Icelandic, German, French and Czech. The artist started drawing as a child and has illustrated 11 books – four of which he wrote himself.

HuskMitNavn

TR | HuskMitNavn, Danimarkalı bir erkek illüstratör ve sokak sanatçısının takma adıdır. Gerçek adı bugüne kadar bilinmemekle birlikte, HuskMitNavn sanat eserlerini dünya çapında 17 sergide yer aldı

EN | HuskMitNavn is the pseudonym of a Danish male illustrator and street artist. Although his real name remains unknown to this day, HuskMitNavn has had his artworks displayed at 17 exhibitions all around the world.

Jesper Dalgaard

TR | Jesper Dalgaard, Danimarkalı bir heykeltıraş ve sanatçıdır. Dalgaard, titizlikle inşa edilmiş asılı gezegen minyatür modelleri ve bilim kurgu manzaralarıyla Danimarka sanat sahnesinde adından söz ettiriyor. Dalgaard'ın eser üretimi genellikle yeniden başlama fikrine dayanır.

EN | Jesper Dalgaard is a Danish sculptor and Artist. Dalgaard has made a name for himself on the Danish art scene with his carefully constructed miniature models of hanging planets and post-apocalyptic sci-fi landscapes. Dalgaard's production of works is usually based on the idea of starting all over again.

Jesper Dalgaard

TR | Jesper Dalgaard, Danimarkalı bir heykeltıraş ve sanatçıdır. Dalgaard, titizlikle inşa edilmiş asılı gezegen minyatür modelleri ve bilim kurgu manzaralarıyla Danimarka sanat sahnesinde adından söz ettiriyor. Dalgaard'ın eser üretimi genellikle yeniden başlama fikrine dayanır.

EN | Jesper Dalgaard is a Danish sculptor and Artist. Dalgaard has made a name for himself on the Danish art scene with his carefully constructed miniature models of hanging planets and post-apocalyptic sci-fi landscapes. Dalgaard's production of works is usually based on the idea of starting all over again.

Jens Haaning

TR | Jens Haaning, Danimarkalı kavramsal ve çağdaş bir sanatçıdır. Haaning, 1990'lardan beri karmaşık ve sürekli değişen Batı dünyasının sahici bir resmini sunan sanat eserleri üretti. Haaning sanatını mevcut güç ilişkilerine ve küresel iletişime odaklar, örneğin göç ve birlikte yaşamanın diğer yönleri üzerine tartışmaları da ateşler.

EN | Jens Haaning is a Danish conceptual and contemporary artist. Since the 1990’s, Haaning has produced artworks that provide an accurate picture of the complex and ever-changing Western world. Haaning’s art focuses on the current power relations and global communication, sparking debates on i.e. migration and other aspects of co-existence.

Mia Jexen

TR | Mia Jexen, Danimarkalı küçük yaşlardan itibaren filmlerde ve dizilerde rol alan bir aktris. Malthe Fischer, Danimarkalı bir müzisyen ve Danimarkalı müzik grubu Oh No Ono'nun eski solisti.

EN | Mia Jexen is a Danish actress who has starred in movies and tv-series from an early age. Malthe Fischer is a Danish musician and the former lead singer of the Danish band, Oh No Ono.

Ulrik Weck

TR | Ulrik Weck, ağırlıklı olarak sokakta bulduğu nesnelerle çalışan ve sanata dönüştüren Danimarkalı bir sanatçıdır. Weck'in çalışmaları enstalasyondan heykellere ve tablolara kadar çeşitlilik gösterir ve neon tabelalar, futbol topları, tuğlalar ve tahta gibi farklı malzemeleri  kullanır.

EN | Ulrik Weck is a Danish artist who mainly works with objects he finds on the street, and transforms into art. Weck's works vary from installations to sculptures and paintings and he uses various materials such as neon signs, soccer balls, bricks and woods.

Julie Nord

TR | Julie Nord, Danimarkalı bir görsel sanatçıdır. Julie kurşun kalem, keçeli kalem, mürekkep ve suluboya ile düzgün, gerçek üstü ve genellikle çok büyük çizimler yaratmaktadır. Julie, sanatında bekleneni dağıtmaya çalışır; örneğin yeni ve gerçekten beklenmedik bir şey yaratmak için peri masallarını, çocuk çizimlerini ve diğer tanıdık türleri karıştırır.

EN | Julie Nord is a Danish visual artist. She creates neat, surreal and often very large drawings with pencil, felt-tip pen, ink and watercolour. In her art, Nord seeks to disband the expected; for instance, by mixing fairy tales, children’s illustrations and other familiar genres, to create something new and truly unexpected.

Nikolaj Rasted

TR | Nikolaj Rasted Danimarkalı bir müzisyen ve Hej Matematik adlı müzik grubunun bir üyesidir. Müzik kariyerine 2006 yılında başladı. Danimarka Kızılhaçı’nın boyama kitabına (Malebog-66 Danimarkalı Sanatçı ile Çizim) orijinal bir çizimle katkıda bulundu.

EN | Nikolaj Rasted is a Danish musician and makes up one half of the band Hej Matematik. He officially started his music career in 2006. He has also contributed with an original drawing to the Danish Red Cross’ colouring book (Malebog - drawings with 66 Danish Artists).

Tina Dickow

TR | Tina Dickow, İzlanda'da yaşayan ödüllü bir Danimarkalı şarkıcı ve söz yazarıdır. Kariyeri boyunca kendi plak şirketini kuran sanatçı, eserleriyle Avrupa çapında büyük beğeni toplamıştır.

EN |Tina Dickow is an award-winning Danish singer and songwriter residing in Iceland. Over the course of her career, she has founded her own record label and has achieved critical acclaim across Europe.