Skip to content

COLOR YOURSELF PICTURES

Boyama Sayfası Atölyesi 

Danimarka’nın ünlü sanatçılarının çizimleriyle sen de bir günlüğüne renkli boyama atölyesinde sanatçı olabilirsin.

Hadi gel ve en sevdiğin çizimi renklendir! 

  1. Çizimleri yapan Danimarkalı sanatçılar hakkında bilgi edinebilirsin.
  2. İstediğin gibi boyayacağın bir çizimi seçebilirsin. Beğendiğin renklerde boyayabilirsin.
  3. Çizimini bir arkadaşına, annene veya babana verebilir veya evde kendi odana asabilirsin.

Boyama sayfalarını ücretsiz görüntüleyebilir, indirebilirsin.

Kenneth Balfelt (DK)

TR | Kenneth A. Balfelt, 2000'lerin başında bir sanatçı olarak ilk kez sahneye çıkan Danimarkalı bir görsel sanatçı. Normal sanat kurumlarında pek yaygın olarak görülmeyen sanatı keşfetmeyi seviyor. Sanatını, izleyicilerini sosyal tartışmalara ve güncel olaylara daha fazla sokmak için iletişimsel bir araç olarak kullanıyor. Sanatı, herkesin kendi toplumunda neler olup bittiğini anlaması için harika bir yol olarak görüyor.

EN | Kenneth A. Balfelt is a Danish visual artist who had his debut as an artist in the early 2000’s. He loves to explore the art that is not seen as commonly within the normal art institutions and uses his art as a communicative tool to further immerse his audience in social debates and current events. He sees art as a great way to for everyone to talk about and understand what is going on in their society.

Jacob Bjørk (DK)

TR | Jacob Bjørk Danimarkalı bir sanatçı ve başyapıtlarını tüm zamanların en sevdiği sanat platformu olan vücut sanatı/dövmeler biçiminde sergiliyor. Kopenhag'da kendi dövme salonunda kişiselleştirilmiş dövmeler, grafik sanatı, tasarım, illüstrasyonlar, grafiti ve fotoğrafçılık yoluyla yaratıcı dehasını sergilemeyi seviyor.

EN | Jacob Bjørk is a Danish artist and mainly shows off his masterpieces in the form of body art/tattoos – his favourite art platform of all time. He and owns his own tattoo parlour in Copenhagen and loves to illustrate his creative genius through customised tattoos, graphic art and design, illustrations, graffiti and photography.

 

Isoe / Toys Crew (DK)

 TR | Isoe, The Toys Crew grubuyla işbirliği yapmış Danimarkalı bir sanatçıdır. 1987'den beri Danimarka sanat sahnesinde aktif olan grubun sanatçılarının çoğu sokak sanatı ve grafitiden ilham almaktadır. Bugün hem fotoğraflarla hem de çizimlerle çalışan grup, grafitiler, performaslar ve aölye çalışmaları gerçekleştiriyor.

EN | Isoe / Toys Crew is a collaboration between the Danish artist Isoe and the larger group, The Toys Crew. The group has been active on the Danish art scene since 1987, and much of their art is inspired by street art and graffiti. Today they work with both photos and drawings, spray can graffiti, performances and workshops.

 

Ingen Frygt (DK)

TR | Ingen Frygt 2001'den 2010'a kadar aktif üretim yapmış, Hannah Heilmann, Sigrun Gudbrandsdottir ve Anna Maria Helgadottir.isimli üç üyeden oluşan Danimarkalı bir sanatçı grubudur. Grup, çalışmalarında fotoğraf çizimleri, fotoğraf kolajları, enstalasyonlar/heykel ve performanslar gibi çeşitli medya biçimleri kullandı, bunlar üzerinde çalışmalar yaptı.

EN | Ingen Frygt (active from 2001 to 2010) was a Danish artist group consisting of three members: Hannah Heilmann, Sigrun Gudbrandsdottir and Anna Maria Helgadottir. The group worked and experimented with various forms of media, i.e. photos and drawings, photo collages, installations/statues and performances.

 

Aniara Omann

TR | Aniara Omann Birleşik Krallık Glasgow’da yaşayan Danimarkalı bir sanatçıdır. Omann’ın işleri ekoloji ve sosyal kurmaca kavramlarının birbirleriyle bağlantısı çerçevesinde değişim gösterir. Heykel, yazı, çizgi ve canlı performans çevresinde çalışan Omann, kişisel objelerin belirgin sınırları ve onların korunan kimliklerini açığa çıkarma arayışındadır ve onlara dair sorular sorar.

EN | Aniara Omann is a Danish artist, situated in Glasgow, UK. Omann’s artworks evolves around the themes of interconnection, ecology and social fictions. Working around sculptures, writing, drawings and live performances, Omann seeks to expose and question the apparent boundaries of individual objects and their projected identities.

Bibi Ghost

TR | Bibi Ghost, Kopenhag'da yaşayan bir moda tasarımcısıdır. Aşırılıkları ve zıtlıkları barındıran moda tasarımı, bazen sanat enstalasyonlarının podyumlarda yer almasına izin veriyor.

EN | Bibi Ghost is a Danish fashion designer residing in Copenhagen. Due to her conceptual approach to fashion design, Bibi Ghost’s collections play with contrasts and extremes, sometimes allowing for art installations to be integrated in her runway shows.

Hesselholdt & Mejlvang

TR | Hesselholdt & Mejlvang; birlikte çalışan Danimarkalı iki kadın sanatçının  oluşturduğu bir gruptur. Stilleri çekici, kafa karıştırıcı, basit olarak okunamayacak, aldatıcı resimli yazıları barındırır. Çalışmaları birbiri ile bağlantısız görünen çeşitli nesnelerin bir tema içinde perspektife katılmasıyla oluşur.

EN | Hesselholdt & Mejlvang is the working-name of a Danish female artist duo. Their style has been described as tricky rebuses: puzzling and engaging, but never readable as singular statements. Their works are mostly built of several identifiable objects, seemingly unrelated, where each element adds a perspective to the theme in question.

Emil Krøyer

TR | Emil Krøyer halk tarafından takdir gören Danimarka tasarım stüdyosu Krøyer–Sætter–Lassen’ın kurucularından biridir. Stüdyo mimariden mobilyaya kadar geniş bir yelpazede çalışmalar yapar, sergilere ticari işler hazırlar.

EN | Emil Krøyer is one half of the publicly praised Danish design studio Krøyer–Sætter–Lassen. The studio works with a wide range of assignments from architecture to furniture, and commercial work to exhibitions.

Ditte Ejlerskov

TR | Ditte Ejlerskov, Danimarka modern resim sanatında öne çıkan Danimarkalı kadın sanatçılardandır. Resimlerinde yaygın kültürün beden ve cinsiyet algısıyla ilişkisini ele alır.

EN | Ditte Ejlerskov is a Danish artist. She is one of the prominent profiles in contemporary painting in Denmark who has managed to put the painting in contact with the mainstream culture's staging of body and gender perceptions in particular.

Jeppe Hein

TR | Jeppe Hein; Büyük İskandinav Boyama Kitabı’nın yaratıcısı olan Lærke Hein’in kardeşi Danimarkalı sanatçıdır. Mekansal düzenlemeler üzerine çalışıyor ve etkileşimli su çeşmelerinin tasarımını yapıyo

EN | Jeppe Hein is a Danish artist and the brother of Lærke Hein, author of Den Stora Nordiske Malebok (The Great Nordic Colouring Book). He works with spatial interventions and has, among other things, designed and created interactive water fountains

Jan Elhøj

TR | Jan Elhøj, çeşitli çocuk şovlarında ve filmlerinde rol alan, Danimarkalı komedyen, TV ve radyo sunucusu. Altı tanesi Morten Kirckoff ‘la birlikte yazılmış olmak üzere Danimarka’nın az bilinen yerlerini konu alan yedi resimli kitabı vardır.

EN | Jan Elhøj is a Danish comedian, TV- and radio host. He has appeared in several Danish children’s shows and movies, and has written seven pictographic books (six of which were co-written with Morten Kirckhoff) about his travels to the less well-known places and locations in Denmark.

HuskMitNavn

TR | HuskMitNavn, Danimarkalı bir erkek illüstratör ve sokak sanatçısının takma adıdır. Gerçek adı bugüne kadar bilinmemekle birlikte, HuskMitNavn’ın sanat eserleri dünya çapında 17 sergide yer aldı.

EN | HuskMitNavn is the pseudonym of a Danish male illustrator and street artist. Although his real name remains unknown to this day, HuskMitNavn has had his artworks displayed at 17 exhibitions all around the world.

Done & Toys Crew

TR | Toys Crew, Danimarka’nın en saygın grafiti ekibi ve ‘Done’ bu ekibe dahil erkek bir sanatçı. Toys Crew 1987 yılından beri herhangi bir telif hakkına tabi olmayan, dünyadaki herkesin erişimine açık sanat eserleri icra ediyor.

EN | Toys Crew is one of Denmark’s most respected graffiti crews, which includes the male artist ‘Done’. Toys Crew has been creating art since 1987, all of which has been free of compromises and available to everyone in the world.

Rens / TAV

TR | Rens TAV Danimarka geleneksel grafiti akımının gerçek bir efsanesidir. 1990’larda Danimarka grafiti dergilerini takip eden herkes onun basit fakat net stilini bilirdi.

EN | Rens / TAV is a true Danish old-school legend of graffiti. Everybody who used to read Danish graffiti magazines during the 90s knows his simple but clean styled.

Maria Lenskjold

TR | JMaria Lenskjold Danimarkalı sanatçı ve çömlekçi. Maria’nın sanatı, ortak resim sanatını araştırmaya, onunla eğlenceli ve gösterişsiz bir şekilde etkileşime girerek ona meydan okumaya yöneliktir.

Çalışmalarında el sanatını ve derinlemesine materyal kullanımını sanatın işlevsel ve ticari yönünü aşan bir seviyede konumlandırıyor.

EN | Maria Lenskjold is a Danish artist and potter. Her art aims to investigate and interact with the common pictorial artistic categories and challenge them in playful and unpretentious genre breaks.
With her works, Lenskjold seeks to set the craft and in-depth material studies above the functional lifestyle object and commercial interests.

Bardur Oskarsson

TR | Bardur Oskarsson Faroeli bir çocuk kitapları yazarı, illüstratör ve sanatçıdır. Oskarsson’un kitapları birçok ödül kazanmıştır ve Danca, Norveççe, İzlandaca, Almanca, Fransızca ve  Çekçeye çevrilmiştir. Çocukken çizim yapmaya başlayan sanatçı ve dördünü kendisi yazdığı 11 kitabı resimlemiştir.

EN | Bardur Oskarsson is a Faroese children’s books author, illustrator and artist. Oskarsson’s books have won several awards and have been translated into Danish, Norwegian, Icelandic, German, French and Czech. The artist started drawing as a child and has illustrated 11 books – four of which he wrote himself.

HuskMitNavn

TR | HuskMitNavn, Danimarkalı bir erkek illüstratör ve sokak sanatçısının takma adıdır. Gerçek adı bugüne kadar bilinmemekle birlikte, HuskMitNavn sanat eserlerini dünya çapında 17 sergide yer aldı

EN | HuskMitNavn is the pseudonym of a Danish male illustrator and street artist. Although his real name remains unknown to this day, HuskMitNavn has had his artworks displayed at 17 exhibitions all around the world.

Jesper Dalgaard

TR | Jesper Dalgaard, Danimarkalı bir heykeltıraş ve sanatçıdır. Dalgaard, titizlikle inşa edilmiş asılı gezegen minyatür modelleri ve bilim kurgu manzaralarıyla Danimarka sanat sahnesinde adından söz ettiriyor. Dalgaard'ın eser üretimi genellikle yeniden başlama fikrine dayanır.

EN | Jesper Dalgaard is a Danish sculptor and Artist. Dalgaard has made a name for himself on the Danish art scene with his carefully constructed miniature models of hanging planets and post-apocalyptic sci-fi landscapes. Dalgaard's production of works is usually based on the idea of starting all over again.

Jesper Dalgaard

TR | Jesper Dalgaard, Danimarkalı bir heykeltıraş ve sanatçıdır. Dalgaard, titizlikle inşa edilmiş asılı gezegen minyatür modelleri ve bilim kurgu manzaralarıyla Danimarka sanat sahnesinde adından söz ettiriyor. Dalgaard'ın eser üretimi genellikle yeniden başlama fikrine dayanır.

EN | Jesper Dalgaard is a Danish sculptor and Artist. Dalgaard has made a name for himself on the Danish art scene with his carefully constructed miniature models of hanging planets and post-apocalyptic sci-fi landscapes. Dalgaard's production of works is usually based on the idea of starting all over again.

Jens Haaning

TR | Jens Haaning, Danimarkalı kavramsal ve çağdaş bir sanatçıdır. Haaning, 1990'lardan beri karmaşık ve sürekli değişen Batı dünyasının sahici bir resmini sunan sanat eserleri üretti. Haaning sanatını mevcut güç ilişkilerine ve küresel iletişime odaklar, örneğin göç ve birlikte yaşamanın diğer yönleri üzerine tartışmaları da ateşler.

EN | Jens Haaning is a Danish conceptual and contemporary artist. Since the 1990’s, Haaning has produced artworks that provide an accurate picture of the complex and ever-changing Western world. Haaning’s art focuses on the current power relations and global communication, sparking debates on i.e. migration and other aspects of co-existence.

Mia Jexen

TR | Mia Jexen, Danimarkalı küçük yaşlardan itibaren filmlerde ve dizilerde rol alan bir aktris. Malthe Fischer, Danimarkalı bir müzisyen ve Danimarkalı müzik grubu Oh No Ono'nun eski solisti.

EN | Mia Jexen is a Danish actress who has starred in movies and tv-series from an early age. Malthe Fischer is a Danish musician and the former lead singer of the Danish band, Oh No Ono.

Tina Dickow

TR | Tina Dickow, İzlanda'da yaşayan ödüllü bir Danimarkalı şarkıcı ve söz yazarıdır. Kariyeri boyunca kendi plak şirketini kuran sanatçı, eserleriyle Avrupa çapında büyük beğeni toplamıştır.

EN |Tina Dickow is an award-winning Danish singer and songwriter residing in Iceland. Over the course of her career, she has founded her own record label and has achieved critical acclaim across Europe.

Ulrik Weck

TR | Ulrik Weck, ağırlıklı olarak sokakta bulduğu nesnelerle çalışan ve sanata dönüştüren Danimarkalı bir sanatçıdır. Weck'in çalışmaları enstalasyondan heykellere ve tablolara kadar çeşitlilik gösterir ve neon tabelalar, futbol topları, tuğlalar ve tahta gibi farklı malzemeleri  kullanır.

EN | Ulrik Weck is a Danish artist who mainly works with objects he finds on the street, and transforms into art. Weck's works vary from installations to sculptures and paintings and he uses various materials such as neon signs, soccer balls, bricks and woods.

Julie Nord

TR | Julie Nord, Danimarkalı bir görsel sanatçıdır. Julie kurşun kalem, keçeli kalem, mürekkep ve suluboya ile düzgün, gerçek üstü ve genellikle çok büyük çizimler yaratmaktadır. Julie, sanatında bekleneni dağıtmaya çalışır; örneğin yeni ve gerçekten beklenmedik bir şey yaratmak için peri masallarını, çocuk çizimlerini ve diğer tanıdık türleri karıştırır.

EN | Julie Nord is a Danish visual artist. She creates neat, surreal and often very large drawings with pencil, felt-tip pen, ink and watercolour. In her art, Nord seeks to disband the expected; for instance, by mixing fairy tales, children’s illustrations and other familiar genres, to create something new and truly unexpected.

Nikolaj Rasted

TR | Nikolaj Rasted Danimarkalı bir müzisyen ve Hej Matematik adlı müzik grubunun bir üyesidir. Müzik kariyerine 2006 yılında başladı. Danimarka Kızılhaçı’nın boyama kitabına (Malebog-66 Danimarkalı Sanatçı ile Çizim) orijinal bir çizimle katkıda bulundu.

EN | Nikolaj Rasted is a Danish musician and makes up one half of the band Hej Matematik. He officially started his music career in 2006. He has also contributed with an original drawing to the Danish Red Cross’ colouring book (Malebog - drawings with 66 Danish Artists).